Koła gurtowe do podnośników kubełkowych
Roltech-ZUM ma  ponad dwudziestoletnie doświadczenie wynikające z realizacji m.in. wielu budów.

Podnośniki kubełkowe PKJ są produkowane na podstawie dokumentacji i technologii opracowanej przez ROLTECH-ZYM.

Wiele rozwiązań Roltech-ZUM jest wynikiem ciągłego udoskonalania naszych produktów i stałej współpracy z naszymi klientami i  wiodącymi firmami europejskimi.

Przystępując do modernizacji podnośników kubełkowych starego typu - z pełnymi (toczonymi) kołami napędowymi i napinającymi - proponujemy wyeliminować lub przynajmniej znacznie ograniczyć:

  • rozgniatanie transportowanego medium,
  • przyspieszone niszczenie pasa (gurtu),
  • łamania tylnej ściany kubełków w wyniku zmęczenia materiałowego.

Wyżej wymienione problemy można usunąć w znacznym stopniu (prawie do zera) w przypadku zastosowania kół produkcji Roltech-ZUM i ten sposób: obniżyć koszty magazynowania, zmniejszyć awaryjność podnośników, podnieść jakość przechowywanego zboża –> mniej zniszczonych ziaren -> lepsze przechowywanie -> efekt to wyższa cena przy sprzedaży.

Łamanie tylnej ściany kubełków występuje również, gdy zbyt mocno napina się pas (gurt), bo chce się zlikwidować poślizg. Zatem zalecamy pierw zastąpić koła pełne kołami naszej produkcji, które zmniejszają poślizg, ponieważ ich konstrukcja ułatwia wydostawanie się zboża, tłustej paszy, która znalazła się między pasem a kołem w stopie podnośnika. Transportowane media w starych konstrukcjach powodowały oklejanie się kół gurtowych i tym sposobem zwiększają poślizg na kole napędowym, a to skłania użytkowników do zwiększania napięcia pasa (gurtu).

Problemy te stają się szczególnie ważne i uciążliwe jesienią, gdy przystępujemy do zbioru kukurydzy - stosunkowo miękkie ziarniaki, o dużej wilgotności powodują awarie podnośników kubełkowych zwłaszcza w procesie suszenia.

Przy okazji modernizacji warto również pomyśleć o wymianie: pasów, kubełków, napędów -> przejść z pasów klinowych na motoreduktory bezobsługowe.

„Stare” podnośniki w wielu przypadkach są doskonałą bazą do znacznej poprawy wydajności ze względu na swoje gabaryty nieadekwatne do osiąganych obecnie wydajności.

Jeżeli zainteresowaliśmy państwa naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny. Służymy naszym doświadczeniem i pomożemy Wam zmodernizować Wasze podnośniki.

Rysunek poglądowy do wyceny ( koła, wały i osie )