Kubełki (Czerpaki)Duży wybór, atrakcyjne ceny, możliwa wysyłka na podany adres, zaopatrujemy od wielu lat znane i cenione firmy.

We wszystkich tabelach opisujących kubełki - literą S oznaczono grubość ściany kubełka.

Max ilość kubełków na 1 metrze  gurtu (pasa) można stosować tylko dla bardzo suchych, sypkich mediów, przy szybkości gurtu (pasa) nie większej niż 2,5 m/s.

Wszystkie proponowane przez nas kubełki, które w nazwie mają "-PE" mogą służyć do transportu produktów spożywczych.

Kubełki typu CC - S-PE są kubełkami plastikowymi: o dużej pojemności, o grubych ścianach,  o dodatkowo pogrubionych krawędziach bocznych i o wzmocnionej czerpni.


Kubełki spawane - typu D15232, D15233, D15234 są wykonywane w kliku wariantach, znajdują zastosowanie głównie w przemyśle służą m.in. do transportu: trocin, miału węglowego, pelletu, żwiru. Kubełkowe spawane są produkowane na podstawie dokumentacji i technologii opracowanej przez ROLTECH-ZUM. Czytaj więcej ( zobacz tabelę )...


 

 

Proponowane kubełki (czerpaki elewatorowe) typu C; SPC; CB mogą być wykonane z:

  • blachy stalowej czarnej ST37 (standard),
  • blachy nierdzewnej 
  • blachy kwasoodpornej,
  • tworzywa sztucznego np. ze zmodyfikowanego polietylenu.poliamidu (nylonu)

Wyposażamy również podnośniki kubełkowe w:

  • pasy (gurty) normalne, olejoodporne, do transportu produktów spożywczych - na zlecenie wykonujemy otwory pod kubełki - czerpaki elewatorowe,
  • śruby pazurkowe (czerpakowe) z dużymi łbami oraz ze średnim łbem dla małych kubełków --> nie trzeba dawać podkładek z pazurkami – do przykręcania kubełków (czerpaków elewatorowych),
  • czujniki obrotów, czujniki liniowości pasa z kubełkami.

Uwaga do max ilości kubełków:

  • proponujemy stosować max ilość kubełków na metrze pasa (gurtu) tylko i wyłącznie dla bardzo sypkich mediów takich jak wysuszony i schłodzony rzepak, wysuszony miałki żwir, ...
  • przy konstrukcji stopy podnośnika zapewniającej dobre zasypywanie kubełków,
  • przy konstrukcji głowicy podnośnika i napędu zapewniającej łatwe opróżnianie kubełków.

Uwaga do montowania kubełków:

Sugerujemy nie montować kubełków (czerpaków elewatorowych) na połączeniach pasów, ponieważ mogą haczyć o obudowę podnośnika kubełkowego.

Prosimy również pamiętać, że podnośnik kubełkowy nie jest koparką a jest podnośnikiem kubełkowym i w związku z tym stopa podnośnika powinna być zasypywana po stronie wznoszenia się kubełków, a nie po stronie opadania kubełków.

Przy podejmowaniu decyzji o doborze kubełka prosimy brać pod uwagę max dopuszczalną temperaturę roboczą - dla kubełków plastikowych wynosi ona ok. 70 stopni Celsjusza.